Wpływ papierosów na potencję. Papierosy a erekcja

papierosy a potencja

Papierosy w naszej subkulturze często postrzegane są jako atrybut „prawdziwego mężczyzny”, a palenie jako czynność stricte męską. W filmach papieros często towarzyszy mężczyźnie po gorącym seksie, udanej ucieczce, wygranym pojedynku czy podczas jazdy sportowym wozem. Reklamy polecające palenie często przedstawiają palących mężczyzn w typie macho sugerując, że palenie tytoniu wspomaga męską sprawność seksualną. Ukazani w nich mężczyźni aż kipią testosteronem, co nakazuje naszej wyobraźni kojarzyć ten obrazek z rozżarzonym papierosem… Czy słusznie? Jaki jest tak naprawdę wpływ papierosów na potencję?

Choć może się to wydawać szokujące, palenie tytoniu jest najczęstszą przyczyną zaburzeń erekcji u mężczyzn powyżej 40 roku życia. Prawidłowa erekcja wymaga poprawnej cyrkulacji krwi, a palenie powoduje zatory w tętnicach. Pewne badania wykazały, że mężczyźni, którzy palą 20 papierosów dziennie, mają o 60% większe szanse na zaburzenia erekcji niż niepalący! Brzmi nierealnie? Przyjrzyjmy się statystykom:

Szacunkowo ok. 115 tys. mężczyzn w Polsce w wieku 30–49 lat cierpi na impotencję bezpośrednio związaną z paleniem przez nich tytoniu. Prawdopodobnie ta liczba jest zaniżona, ponieważ nie uwzględnia przypadków impotencji występującej u byłych palaczy. Pamiętajmy, że palenie papierosów nasila i przyspiesza istniejące już zaburzenia potencji oraz w dalszej perspektywie jest przyczyną chorób układu krążenia, które w późniejszym wieku powodują impotencję.

Źródło: https://portal.abczdrowie.pl/palenie-a-impotencja

papierosy a erekcja

Liczne badania nie pozostawiają złudzeń i jednoznacznie wskazują na wyraźny związek nałogowego palenia papierosów z zaburzeniem erekcji. Na tle seksualnym skutki palenia są widoczne przede wszystkim w zaburzeniu funkcjonowania układu krążenia oraz skurczach naczyniach krwionośnych, co może osłabiać przepływ krwi do penisa i tym samym prowadzić do impotencji i problemów z erekcją.

jak zwiększyć potencję. suplement na potencję Vigrax

Destrukcyjny wpływ papierosów na potencję! Czas rzucić palenie?

Dym tytoniowy wpływa też negatywnie na jakość nasienia i jego wytwarzanie przez organizm. Zmniejszeniu ulega także żywotność plemników, ich aktywność oraz zdolność ruchu. Wyniki te mogą być nawet o 30% słabsze niż u niepalących mężczyzn! To prawdziwa przepaść, dlatego też warto poważnie się zastanowić nad tym, czy każdy wypalony papieros na pewno jest tego warty? Dobra wiadomość jest taka, że po zaprzestaniu palenia możliwy jest powrót do pełnej sprawności. Czas regeneracji organizmu zależny jest od ilości wypalanych wcześniej papierosów i indywidualnych czynników, warto jednak już dziś rezygnować z papierosów by móc długo cieszyć się pełną i silną erekcją!

Chcesz rzucić palenie, ale nie wiesz jak? Skorzystaj z przygotowanych przez ekspertów porad, dostępnych pod adresem: Jak rzucić palenie?. Kompleksowy i darmowy poradnik krok po kroku przeprowadzi Cię przez proces rzucania palenia. Sprawdź też oficjalny Ranking środków wspomagających rzucenie palenia, aby wspomóc i przyśpieszyć proces rzucania palenia!

By przyśpieszyć regenerację organizmu i wspomóc swój organizm warto sięgnąć po specjalnie przygotowane suplementy, zawierające odpowiednio zbilansowaną kompozycję składników aktywnych, które pozwolą Ci już dziś cieszyć się mocniejszą i silniejszą erekcją! Jaki suplement wybrać? Sprawdź nasz Oficjalny ranking środków na potencję! Warto również zapoznać się z artykułem Jak wyleczyć problemy z erekcją? Skuteczne środki na potencję

Chcesz cieszyć się silną i długą erekcją? Zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem 3 kroki do zwiększenia potencji!, po wcieleniu naszych rad w życie nie będziesz musiał długo czekać na efekty!

Oficjalny ranking środków na potencję