Wpływ masturbacji na potencję. Masturbacja a potencja

Wpływ masturbacji na potencję. Masturbacja a potencja

Wpływ masturbacji na potencję. Masturbacja a potencja

Masturbacja to w naszej kulturze prawdziwy temat tabu, przez co rzadko się o niej mówi, a jeszcze rzadziej merytorycznie odpowiada na pytania i wątpliwości z nią związane. Dziś postaramy się wyjść temu na przeciw i odpowiedzieć na jedno z najczęściej przewijających się w sieci pytań dotyczących masturbacji, a mianowicie „Jaki jest wpływ masturbacji na potencję?”

Jest to świetne pytanie, biorąc pod uwagę ilość sprzecznych opinii i zażartych dyskusji toczonych na forach internetowych, zwłaszcza, że ciężko znaleźć wiarygodne badania naukowe, które pomogłyby choć trochę rozwikłać te wątpliwości. Jednym z wiarygodnych źródeł jest amerykańskie badanie opublikowane w dzienniku naukowym „World Journal of Urology” na temat wpływu masturbacji na poziom testosteronu w organizmie mężczyzny.  W czasie trwania eksperymentu 10 zdrowych mężczyzn biorących udział w badaniu zostało umieszczonych w pokoju z dostępem do filmów pornograficznych i poproszonych o masturbację. W czasie jego trwania mierzone były poziomy kilku hormonów, w tym testosteronu. Stan tego hormonu nie zmienił się jednak w zauważalny sposób przed i po eksperymencie.

jak zwiększyć potencję. suplement na potencję Vigrax

Kolejnym etapem badania było poproszenie biorących udział w eksperymencie mężczyzn o 21 dni całkowitej abstynencji od masturbacji. Po upływie tego czasu test ponowiono. Ponownie nie zaobserwowano wahań w poziomie testosteronu w organizmie, zaobserwowano jednak nieco większe poziomy spoczynkowe tego hormonu. Wyniki eksperymentu ilustruje poniższa grafika:

Wpływ masturbacji na potencję. Masturbacja a potencja wykres badania

Jak interpretować płynące z tego wnioski? Czy masturbacja wpływa na potencję? Pod względem poziomu testosteronu, w krótkim oknie czasowym wpływ masturbacji na potencję jest praktycznie niezauważalny. Warto jednak zwrócić uwagę na inne hormony, na których poziom oddziałuje masturbacja. Najistotniejszą zmianą po ejakulacji jest wzrost stężenia prolaktyny. Zwiększone stężenie prolaktyny ma na celu tłumienie pociągu seksualnego i ochoty na seks. Wywiera to również wpływ na funkcjonowanie narządów płciowych, w przypadku mężczyzn prowadząc do rozluźnienia mięśni gładkich. Jaki wpływ ma to na męską potencję, chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć…Jeśli chcesz się dowiedzieć jak naturalnie zwiększyć swój poziom testosteronu, sprawdź nasz artykuł Jak podwyższyć poziom testosteronu?

Jeśli chcesz zwiększyć potencję i poprawić swoją sprawność seksualną, już teraz zapoznaj się z naszym poradnikiem 3 kroki do zwiększenia potencji!. Po wprowadzeniu w życie naszych porad Twój organizm i Twoja partnerka szybko Ci podziękują!

Oficjalny ranking środków na potencję