Wpływ alkoholu na potencję. Alkohol a erekcja

alkohol a potencja. wpływ alkoholu na potencję

Alkohol przez wiele osób jest uważany za swoisty afrodyzjak, który nie tylko pomaga „przełamać lody” i pobudzić śmiałość, ale także zwiększyć ochotę na seks i pozytywnie wpływać na czas i jakość stosunku. Czy słusznie? Czy drink przed stosunkiem pozytywnie wpłynie na nasze łóżkowe możliwości i pomoże mężczyźnie szybciej osiągnąć  silniejszą erekcję? Poniżej rozprawimy się z popularnym mitem i postaramy się wyjaśnić, jak tak naprawdę alkohol wpływa na potencję i siłę erekcji.

Nie sposób pominąć fakt, iż niewielkie ilości alkoholu naprawdę mogą pozytywnie wpływać na potencję mężczyzny. Mały drink przed stosunkiem pomaga pozbyć się stresu i wprowadzić w stan lekkiej euforii, eliminując tym samym wewnętrzne napięcie, mogące być jedną z przyczyn zaburzeń erekcji na tle psychicznym. Dodatkowo niektóre badania wykazuję, że alkohol w małych stężeniach może ułatwiać osiągnięcie wzwodu poprzez rozszerzanie naczyń krwionośnych doprowadzających krew do penisa, co skutkuje prostszym osiągnięciem pełnej erekcji!

Powyższy akapit odnosi się oczywiście do spożycia alkoholu w niewielkich ilościach! Jeden mały drink czy lampka wina przed stosunkiem poprawią nastrój i w żaden sposób nie wpłyną negatywnie na siłę erekcji.  Jednak spożycie alkoholu w większych ilościach może nie tylko utrudnić, a uniemożliwić odbycie stosunku. Spożycie większej dawki alkoholu powoduje problemy z utrzymaniem lub nawet uzyskaniem wzwodu! Winny jest temu hamujący wpływ alkoholu na ośrodkowy układ nerwowy, co prowadzi do zobojętnienia osoby będącej pod wpływem alkoholu na bodźce zewnętrzne, które przecież stanowią główny czynnik pozwalający osiągnąć i utrzymać erekcję.

Jaki jest tak naprawdę wpływ alkoholu na potencję?

Badania dowodzą również, że regularne nadużywanie alkoholu negatywnie wpływa na popęd seksualny mężczyzny i może prowadzić nawet do impotencji. W większych ilościach etanol powoduje uszkodzenia wątroby, która bierze udział w metabolizmie testosteronu – hormonu odpowiadającego między innymi za potencję i popęd seksualny. W sytuacji gdy dochodzi do obciążenia lub nawet niewydolności wątroby, stężenie testosteronu we krwi ulega drastycznemu obniżeniu, co z kolei prowadzi do problemów z erekcją i impotencji. Szacuje się, że mężczyźni uzależnieni od alkoholu są nawet o 70% bardziej narażeni na wystąpienie zaburzeń potencji, niż mężczyźni niepijący lub pijący niewielkie ilości alkoholu. Stan ten nazwany został impotencją alkoholową. Nazwa mówi chyba sama za siebie, prawda?

jak zwiększyć potencję. suplement na potencję Vigrax

Podsumowując: jak mawia stare porzekadło, wszystko jest dla ludzi. Alkohol też.  Dlatego też spożywany w niewielkich ilościach, tzn np. kieliszek wina czy mały drink nie będzie powodował zaburzeń erekcji ani negatywnie wpływał na jakość stosunku. Wprost przeciwnie, może nawet pozytywnie wpłynąć na atmosferę i rozluźnić partnerów. Jednak wypijając o jeden (a co gorsza o kilka) kieliszków za dużo należy liczyć się z ryzykiem ujawnienia działania zobojętniającego alkoholu, które może niestety dość brutalnie popsuć nam wieczorne plany. Pamiętajmy więc, że alkohol może stać się naszym sypialnianym sojusznikiem, sekret jednak tkwi w ilości i umiarze! W przeciwnym wypadku destrukcyjny wpływ alkoholu na potencję może nam nie tylko zepsuć wieczór, ale i kosztować sporo nerwów…

Chcesz cieszyć się silną i długą erekcją? Zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem 3 kroki do zwiększenia potencji!, po wcieleniu naszych rad w życie nie będziesz musiał długo czekać na efekty!

 Oficjalny ranking środków na potencję