Problemy ze wzwodem. Jakie są przyczyny zaburzeń erekcji?

przyczyny zaburzeń erekcji. sposób na problemy z erekcją

Zaburzenia erekcji to dla większości mężczyzn temat tak wstydliwy, że czerwienią się nawet podczas wpisywania tego hasła w wyszukiwarkę, o konsultacji z seksuologiem czy zamówieniu odpowiednich suplementów nawet nie wspominając. Czy słusznie? Absolutnie nie! Problemy ze wzwodem to taka sama przypadłość jak np katar – i tak samo można się ich pozbyć po zażyciu odpowiednich suplementów! Zapraszamy to zapoznania się z artykułem na temat przyczyn zaburzeń erekcji!

Przyczyny zaburzeń erekcji to bardzo szerokie zagadnienie. Ich rozpoznanie jest pierwszym i jednocześnie najważniejszym krokiem do zwalczenia swojego wstydliwego problemu. Ze względu na genezę przyczyny zaburzeń erekcji można podzielić na dwie główne grupy:

Fizjologiczne przyczyny zaburzeń erekcji

Występują zazwyczaj u mężczyzn po 50 roku życia oraz młodszych mężczyzn prowadzących niezdrowy tryb życia i są powodowane zmianami fizjologicznymi w organizmie. Wśród najważniejszych z nich można wymienić:

  • przyczyną zaburzeń erekcji mogą być niektóre leki, takie jak antydepresanty czy leki obniżające ciśnienie
  • przyczyny zaburzeń erekcji mogą mieć podłoże hormonalne – winowajcą jest zwykle zbyt niski poziom testosteronu
  • korzystanie z używek, takich jak papierosy, alkohol czy narkotyki
  • zaburzenia neurologiczne lub uszkodzenie nerwów np w wyniku cukrzycy

Psychologiczne przyczyny zaburzeń erekcji

Psychologiczne przyczyny problemów z potencją występują najczęściej u mężczyzn poniżej 40. roku życia. Wśród głównych czynników wyróżnić można:

  • długotrwały stres
  • zakorzenione w psychice zahamowania seksualne
  • niepewność, presja, stawianie sobie zbyt dużych wymagań
  • problemy w związku, napięcie pomiędzy partnerami
  • brak zainteresowania partnerką

jak zwiększyć potencję. suplement na potencję Vigrax

Uwaga! Ważny komunikat!

Najlepszym sposobem przeciwdziałania zaburzeniom erekcji jest aktywność seksualna! Częste erekcje lepiej stymulują członka i działają korzystnie na jego naczynia krwionośne. Dłuższe przerwy we współżyciu mogą negatywnie oddziaływać na późniejszą aktywność seksualną. Dlatego pamiętaj o przysłowiu, że seks to zdrowie!

Dobrej kondycji seksualnej sprzyjają regularny i zrównoważony tryb życia, zdrowe odżywianie, suplementacja i uzupełnianie niedoborów w diecie, oraz oczywiście aktywność fizyczna! Czynniki te szerzej omawiamy w innych artykułach, do lektury których zapraszamy już teraz!

Więcej o sposobach na zwiększenie potencji piszemy w naszym poradniku 3 KROKI DO ZWIĘKSZENIA POTENCJI, do zapoznania z którym zapraszamy już teraz!

 Oficjalny ranking środków na potencję