Czym jest zjawisko porannej erekcji? O czym świadczy jej brak?

zjawisko porannej erekcji. problemy z erekcją

Poranna erekcja często bywa kojarzona z nadpobudliwością seksualną czy problemami natury biologicznej czy hormonalnej… Zupełnie niesłusznie, gdyż jest to zjawisko zupełnie naturalne dla  mężczyzn w każdym wieku, zarówno młodego nastolatka jak i faceta po pięćdziesiątce! Czym tak naprawdę wywoływana jest poranna erekcja i czy należy się martwić jej brakiem? W dalszej części tekstu znajdziesz odpowiedzi na te pytania!

U każdego mężczyzny poziom testosteronu w ciągu doby może się zmieniać w zależności od pory nawet o 40%! To dość znaczne wahania, prawda? W godzinach porannych poziom testosteronu jest szczególnie wysoki. Oprócz testosteronu ogromną rolę w powstawaniu zjawiska porannej erekcji ma dodatni bilans azotowy w organizmie, który wpływa na funkcjonowanie układu nerwowego.

poranna erekcja śmieszne. problemy z erekcją

Czym tak naprawdę jest poranna erekcja?

Poranna erekcja nie tylko nie jest zaburzeniem, ale też jest zupełnie naturalnym i korzystnym zjawiskiem, świadczącym o zdrowiu i odpowiednim poziomie testosteronu! Według badań mimowolna erekcja najczęściej występuje między 4:00 a 8:00 rano. Oczywiście nie jest to żadna reguła, bo nikt z nas nie jest taki sam, dlatego czas wystąpienia porannego wzwodu może się różnić i jest zależny od indywidualnych uwarunkowań.

Zdarzają się dni, kiedy poranny wzwód nie występuje. Czy powinno nas to w jakiś sposób zmartwić? Nie, jeśli jest to zjawisko sporadyczne. Natomiast jeśli brak porannej erekcji utrzymuje się u mężczyzny przed dłuższy czas, może świadczyć o problemach z poziomem testosteronu lub zaburzeniach prostaty. W tym przypadku warto zasięgnąć porady specjalisty i zadbać o odpowiednią suplementację i uzupełnienie niedoborów w diecie, które stanowią jedną z najczęstszych przyczyn problemów z erekcją u mężczyzn. Jaki suplement wybrać? Sprawdź artykuł Szukasz sposobu na problemy z erekcją? Oficjalny ranking środków na potencję

UWAGA! Jeśli chcesz w  naturalny sposób zwiększyć swoją potencję i potencjał seksualny, już teraz zapoznaj się z naszym poradnikiem 3 kroki do zwiększenia potencji!. Po wprowadzeniu w życie naszych porad efekty odczujesz już nawet po tygodniu!

Oficjalny ranking środków na potencję

jak zwiększyć potencję. suplement na potencję Vigrax